Skocz do zawartości

* * * * * 6 głosy

Czy sklep z pieczywem to dobry pomysł na biznes?

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 requn

requn

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Wysłano 01 październik 2012 - 08:05

Co sądzicie o pomyśle sklepu z pieczywem? Jak ocenianie ten biznes? Czy jest jeszcze opcja na zaistnienie na tym rynku?

#2 petrol

petrol

Member

• Members
  • PipPip
  • 13 postów

Wysłano 15 październik 2012 - 06:09

Patrząc na ilość takich sklepów musi być to dobry biznes, bo ciągle otwierane są kolejne takie sklepy i wszystkie się utrzymują. Kluczowa pewnie jest lokalizacja i godziny otwarcia. Sam mieszkam pod miastem i codziennie jak jadę do pracy mijam sklep z pieczywem, przy którym są tłumy. Zaletą tego sklepu jest na pewno lokalizacja, bo jest on pierwszy przy wjeździe od miasta i posiada spory parking dla klientów. Z tego co wiem otwarty też jest od 5 rano, więc trafia do szerokiego grona klientów.

#3 metro

metro

Member

• Members
  • PipPip
  • 14 postów

Wysłano 30 październik 2012 - 06:55

Tak jak napisał @petrol. Jeżeli masz dobrą lokalizację to nie ma o co się martwić. Ona rozwiązuje większość problemów ze sklepem stacjonarnym.

#4 monik

monik

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Wysłano 30 październik 2012 - 08:46

Dobra lokalizacja jest oczywiście zaletą takiego biznesu. Również godziny otwarcia są bardzo ważne. Ludzie pracują coraz dłużej i nie mają czasu na robienie zakupów, może więc dobrze pomyśleć o dostawie świeżego pieczywa w godzinach popołudniowych, tak żeby osoby wracające z pracy np. po 18.00 nie musiały wybierać z tego, co zostanie na półkach. Moim zdaniem dobrze również wprowadzić możliwość dowożenia pieczywa do domów. Docenią to osoby starsze, które nie zawsze mają możlwość robienia codziennych zakupów, jak i bardziej zapracowani klieci.

#5 mareq

mareq

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Wysłano 08 listopad 2012 - 08:32

Sprawdziłbym okolice i nasycenie rynku. Może się okazać, że obecna ilość sklepów z pieczywem jest już wystarczająca. Wtedy ciężko będzie przyciągnąć klientów.

#6 jan82

jan82

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Wysłano 12 listopad 2012 - 08:47

Wejście w ten biznes ma bardzo niski prób, więc warto spróbować. Poczekałbym jednak z kilka misięcy na ocenę rentowności inwestycji. Warto zainwestować w duży szyld i komunikować w jakich godzinach mamy otwarte.

#7 tomek87

tomek87

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Wysłano 14 listopad 2012 - 09:45

U mnie w okolicy takich sklepów z pieczywem jest kilka i wygląda na to, że wszystkie mają się dobrze. Ciężko mi coś powiedzieć o przychodach, ale te sklepy funkcjonują od kilku lat. Według mnie najważniejsza sprawa to sklep otwarty od wczesnych godzin i dobrej jakości pieczywo.

#8 ganda

ganda

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 postów

Wysłano 24 listopad 2014 - 03:58

Pomysły pod małą miejscowość - http://www.pomysly-b...-biznes-na-wsi/
Zakładając, że konkurencja nie jest duża, a będziecie mieli na prawdę dobre produkty, to zdecydowanie warto. Na wsi teoretycznie ludzie chodzą do znanego im sprzedawcy, ale jeśli będziecie mieli dobry produkt to każdy się tym zainteresuje...

#9 Ludomir

Ludomir

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 81 postów

Wysłano 05 grudzień 2014 - 03:34

Jaki może być zysk na 1 chlebie?

#10 persja

persja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 98 postów

Wysłano 12 grudzień 2014 - 09:00

Myślę, że taki sklep miałby rację bytu na jakimś większym osiedlu np.

0 user(s) are reading this topic

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych