Skocz do zawartości


* * * * * 3 głosy

Jak założyć gabinet masażu?


 • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 master

master

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 82 postów

Wysłano 21 grudzień 2012 - 10:07

Jak założyć gabinet masażu?

#2 prasta_pl

prasta_pl

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 36 postów

Wysłano 21 grudzień 2012 - 10:07

"Aby założyć gabinet masażu, przede wszystkim, należy postarać się o odpowiedni do tego celu lokal, oraz właściwe oprzyrządowanie. Lokal taki musi mieć odpowiednią i atrakcyjną lokalizację. Przy wyborze lokalu warto też kierować się potrzebami osób niepełnosprawnych, mających problemy z poruszaniem się. Lokal taki, powinien też mieć odpowiednią powierzchnię, tak aby pacjent i masażysta nie mieli problemów z poruszaniem się w nim. Do gabinetu masażu najlepiej zatrudnić techników rehabilitacji z uprawnieniami. Sprzęt do gabinetu można kupić nawet przez Internet, prosto od producenta."

#3 prasta_pl

prasta_pl

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 36 postów

Wysłano 21 grudzień 2012 - 10:13

"Prywatny gabinet masażu powinien spełniać rygorystyczne wymagania sanitarne. Między innymi - musi to być lokal z doprowadzoną instalacją wod.-kan., instalacją grzewczą oraz elektryczną. Podłoga i ściany powinny być łatwozmywalne, trwałe, gładkie i jednocześnie nienasiąkliwe. Ponadto użyte do wykończenia wnętrz płytki oraz farby muszą być odporne na działanie środków dezynfekujących. Pomieszczenie należy wyposażyć w sanitariat z natryskiem, umywalkę z ciepłą wodą oraz oddzielne szafki na czystą i brudną odzież roboczą. W pomieszczeniu należy również wygospodarować miejsce na pojemniki do przechowywania zużytych ręczników oraz prześcieradeł (z papieru lub włókniny)."

#4 jarecki

jarecki

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Wysłano 29 grudzień 2012 - 11:18

Powiem o przykładzie z okolicy - obwoźny gabinet masażu. Pani masażystka dojeżdza do klienta. Z jednej strony jest do dla niej wyzwanie, z drugiej strony klient ma bardzo wygodnie. Jeżeli działa w okolicy, gdzie mieszka bardzo dużo osób to problem dojazdów nie jest taki zły, bo nie maruje się na nie bardzo dużo czasu.

#5 peter

peter

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 66 postów

Wysłano 06 marzec 2013 - 08:14

Równowaga między życiem osobistym a zawodowym i odrobina relaksu w codzienności stają się coraz ważniejsze dla społeczeństwa. Większą popularnością cieszą się wszystkie formy pielęgnacji i dbałości o ciało i samopoczucie. A że masować może właściwie każdy – do dzieła!

Jeśli nie zamierzasz świadczyć usług profesjonalnych związanych z rehabilitacją, lecznictwem, fizjoterapia, nie musisz mieć żadnych pozwoleń i zaświadczeń. Wykonywanie masażu relaksacyjnego nie wymaga studiów, ale jeśli poważnie myślisz o biznesie i przyciąganiu klientów, dobrze jeśli stoją za tym jakieś umiejętności. Lepiej nie robić krzywdy klientom. Wystarczy kurs i znajomość podstawowych technik masażu. Swoją działalność rejestrujesz jako działalność usługową poprawiające kondycję fizyczną pod numerem: 96.04.Z.

Miejsce relaksu
Gabinet masażu będzie pełnił szczególną funkcję. To będzie miejsce wypoczynku, odprężenia, klienci mają do niego wracać i czuć komfort. Dobrze jeśli lokal znajduje się w miejscu z łatwym dostępem dla osób o mniejszych możliwościach poruszania się. Należy wziąć pod uwagę także bliskość parkingu. Pomieszczenie musi posiadać wymiary umożliwiające odpowiednie użytkowanie:  co najmniej 12 mkw i 2 metry wysokości. Istotne jest dobre oświetlenie – naturalne oraz sztuczne. Ma być jasno, ale klimatycznie. Zachowane muszą być wszystkie reguły higienicznego użytkowania, czyli umywalka, bieżąca woda, być może nawet prysznic (jeśli w ofercie mamy masaże z użyciem gęstych olejków zapachowych), środki czystości, strefa komfortowego przebrania się.

Warto tez przyłożyć się do budowania nastroju we wnętrzu. Ważna jest muzyka - spokojna, wystrój ścian - stonowany, drobiazgi, które sprawią, że gabinet będzie szczególny. Na wyposażenie specjalistyczne powinien składać się: stół do masażu, wałki rehabilitacyjne, podkładki, prześcieradła, oliwki do masażu. Zwróć uwagę, aby stół miał możliwość zmiany wysokości. Pomaga to w pracy osób mniejszego lub większego wzrostu.

Urządzenie gabinetu może kosztować od 10 do 30 tys. zł. Tak wyposażony gabinet musi zyskać opinię Sanepidu.
Jeśli nie masz dodatkowych uprawnień, aby rozszerzyć ofertę gabinetu o rehabilitację i zabiegi lecznicze, pomyśl o czymś innym. Może solarium, naświetlania, koloroterapia?

Ile można zarobić?
Stawkę za masaż musimy uśrednić, bo jej dokładna kwota zależy od rodzaju masażu, kwalifikacji masażysty i czasu trwania oraz miejsca gdzie prowadzimy działalność. Średnio za 1,5 h można wziąć ok. 120 zł.

Robiąc rachunek potencjalnych zysków, warto już na etapie zakładania biznesu zastanowić się jak wygląda nasza konkurencja. Czy działamy w dużym ośrodku miejskich, czy gabinetów jest dużo, jak bardzo są oddalone od naszej lokalizacji, jaką mają ofertę i ceny? Na podstawie tych informacji możemy nawet zmodyfikować swoją ofertę, dostosować ceny do wymagań rynku i oszacować potencjalne zyski i czas oczekiwania na nie.

Obsługa klienta
W przypadku takiego biznesu, bardzo ważne jest podejście do klientów. Aby z chęcią wracali musza lubić miejsce, czuć pozytywne skutki masażu i widzieć korzyść cenową. Możesz im zaproponować karnety z ciekawymi rabatami, robić wywiad na początku dotyczący ich oczekiwań. Warto także prowadzić karty pacjentów, aby podkreślić zdrowotny charakter masażu i przykładanie się do każdego indywidualnie.

#6 ganda

ganda

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 46 postów

Wysłano 02 styczeń 2015 - 06:27

Przygotowanie do zawodu wcale nie jest takie wymagające. Tutaj masz szkolenie, które zdecydowanie wystarczy - https://www.new-nail...urs-masazu.html I na tej podstawie rzeczywiście możesz się wiele nauczyć, dowiedzieć, mocno się rozwinąć, ale wymaga to jednak ciągłej pracy i zaangażowania w temat. Wtedy sukces na pewno przyjdzie.

#7 JohnDoe

JohnDoe

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 25 postów

Wysłano 15 styczeń 2015 - 05:34

Bardzo podobnie jak SPA, lokalizacja i umiejętności, reszta raczej jak w każdym biznesie, praca, praca, praca. Tutaj masz info o SPA, może Cie zainteresuje - TUTAJ

#8 persja

persja

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 111 postów

Wysłano 15 styczeń 2015 - 08:19

Rzeczywiście jest to miejsce bardzo zbliżone do spa, więc można czerpać inspiracje.
0 user(s) are reading this topic

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych