Skocz do zawartości

* * * * * 7 głosy

Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową?

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 maciek

maciek

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 postów

Wysłano 16 grudzień 2012 - 07:55

Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową?

#2 prasta_pl

prasta_pl

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 postów

Wysłano 16 grudzień 2012 - 07:56

"W przypadku multiagencji pierwszym etapem jest założenie własnej działalności gospodarczej w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego. Osoba, które dokonuje rejestracji, musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, legitymować się co najmniej średnim wykształceniem, nie być prawomocnie skazana za umyślne przestępstwo oraz dawać rękojmię należytego wykonywania. Konieczne jest też odbycie 152-godzinnego szkolenia (w jego skład wchodzą szkolenia ogólne oraz produktowe). Ich organizatorem są towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi multiagent zamierza nawiązać współpracę."

"Po zakończeniu szkoleń multiagent podpisuje umowy agencyjne z wybranymi firmami ubezpieczeniowymi lub multiagencją. Umowy zawsze muszą być sporządzone w formie pisemnej. Umowa może zostać zawarta na czas określony i nieokreślony, można również ją rozwiązać w każdym momencie za porozumieniem stron lub jednostronnie, poprzez jej wypowiedzenie lub cofnięcie pełnomocnictwa.
Ponadto umowa powinna określać szczegółowo:
- sumy ubezpieczenia, na jakie agent może zawierać umowy,
- grupy oraz rodzaje umów ubezpieczenia,
- zakres czynności, jakie mogą być wykonywane przez agenta."

"Warto przypomnieć, iż multiagent jest zobowiązany do wykupienia polisy OC z tytułu odpowiedzialności zawodowej - jej koszt jest dość wysoki i kształtuje się na poziomie 3 tysięcy złotych. Jednak zasada ta nie dotyczy multiagenta pracującego pod szyldem większej multiagencji, gdyż wówczas jest on objęty ochroną wynikającą z umowy zawartej przez jego firmę.
Ostatnia uwaga - umowa agencyjna nie może zalecać multiagentowi takich czynności, które są zastrzeżone dla brokera ubezpieczeniowego."

#3 jarecki

jarecki

Member

• Members
  • PipPip
  • 29 postów

Wysłano 29 grudzień 2012 - 11:20

Multiagencja to bardzo fajny pomysł. Powiem tylko, że warto skorzystać z jakiegoś oprogramowania, które będzie sygnalizowało o wygasających ubezpieczniach klientów, a nam pozwoli na kontakt w celu złożenia propozycji odnowienia ubezpieczenia.

#4 Guest_jankowski_*

Guest_jankowski_*
  • Guests

Wysłano 08 styczeń 2013 - 06:26

Aby zostać agentem ubezpieczeniowym trzeba chyba przejść jakieś szkolenia. Z tego co się orientuję zawierają one podstawową wiedzę z zakresu ubezpieczeń i szkolenie dotyczące poszczególnych produktów.

Należy pamiętać, że multiagencja to specyficzny rodzaj działalności, a dużo umów podpisuje się dojeżdżając do klienta. Niezbędny więc będzie samochodów, ale także laptop.

Generalnie jest to dobry pomysł na biznes. Zarobki są całkiem niezłe, ale trzeba trochę na to popracować. Należy pamiętać, że kontakty wyrabia się latami.

#5 maxiu

maxiu

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Wysłano 09 styczeń 2013 - 08:28

Zgłoś się do firm ubezpieczeniowych i popytaj o warunki. Większość organizuje też szkolenia na agenta ubezpieczeniowego.

#6 Guest_Multiagencja2012_*

Guest_Multiagencja2012_*
  • Guests

Wysłano 20 luty 2013 - 10:19

Temat jest bardzo ciekawy, sam siedzę w branży ubezpieczeniowej od kilku dobrych lat i biznes po pierwszym, ciężkim okresie jest OK. Przetestowałem wiele rozwiązań (agencja wyłączna, multiagnecja, owca w innych agencjach) i wydaje mi się, że wypracowałem w tej chwili najefektywniejszą formę działania w ubezpieczeniach, nie koniecznie związaną z otwieraniem multiagencji. Z tym są bowiem związane koszty (chociażby obowiązkowe ubezpieczenie OC agenta).

#7 Gordon

Gordon

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 34 postów

Wysłano 23 luty 2013 - 06:55

Tak to chyba jest z biznesem, że początek działalności jest najtrudniejszy. Fajnie, że Tobie się udało i jesteś zadowolony z biznesu. Może napisz coś więcej na ten temat na forum. Pewnie dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w tym temacie będzie to bardzo cenna wiedza.

#8 KMJA

KMJA

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Wysłano 07 styczeń 2014 - 02:28

Wyświetl postUżytkownik Multiagencja2012 dnia 20 luty 2013 - 10:19 napisał

Temat jest bardzo ciekawy, sam siedzę w branży ubezpieczeniowej od kilku dobrych lat i biznes po pierwszym, ciężkim okresie jest OK. Przetestowałem wiele rozwiązań (agencja wyłączna, multiagnecja, owca w innych agencjach) i wydaje mi się, że wypracowałem w tej chwili najefektywniejszą formę działania w ubezpieczeniach, nie koniecznie związaną z otwieraniem multiagencji. Z tym są bowiem związane koszty (chociażby obowiązkowe ubezpieczenie OC agenta).

Zainteresowała mnie twoja wypowiedź - jestem w podobnej sytuacji - 10 lat współpracy na wyłączność i już dosyć - jeśli możesz mi podpowiedzieć -  "nie koniecznie związane z otwieraniem " - to na jakich zasadach???? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź pozdrawiam

#9 Bert

Bert

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 postów

Wysłano 26 luty 2014 - 05:26

Też myślę o ubezpieczeniach, konkretnie o franczyzy. Działa ktoś na takiej zasadzie jak podaje CUK http://cuk.pl/wspolp...rz_placowke_cuk  ? Czy to opłacalny interes?

#10 Mark

Mark

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Wysłano 04 marzec 2014 - 05:53

Patrząc po ilości aut, to ubezpieczenia wydają się intratnym zajęciem.Jeśli faktycznie koszty uruchomienia takiej placówki Cuk to jakieś 15 tysięcy to myślę ,że pomysł jest warty przeanalizowania.

#11 Bert

Bert

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 postów

Wysłano 03 kwiecień 2014 - 07:13

Dowiedziałem się, że jest jeszcze druga możliwość współpracy z CUK -iem jako Niezależny Doradca ( i  tu bym nie ponosił takich kosztów ) a całe wsparcie marketingowe od nich też  bym dostawał.Dlatego to też rozważam.

1 user(s) are reading this topic

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych